Wysokiej jakości, solidne i wytrzymałe kabiny sanitarne wykorzystuje się w wielu miejscach. Muszą zapewniać poczucie prywatności i intymności, nawet mimo przebywania w jednym pomieszczeniu wielu osób. Gdzie należy stosować kabiny sanitarne i jakie wybrać?

Jakie wyróżniamy kabiny sanitarne?

Systemowe kabiny sanitarne wykorzystuje się w przebieralniach i szatniach wielu obiektów użyteczności publicznej. Ich prawidłowy dobór ma wpływ na ocenę obiektu, ogólne wrażenia estetyczne, ale także poczucie bezpieczeństwa i intymności. Do kabin sanitarnych zaliczamy kabiny prysznicowe oraz kabiny toaletowe.

Kabiny sanitarne prysznicowe

Funkcjonalne i czyste kabiny prysznicowe HPL powinny zapewniać komfort oraz intymność. Warto wybierać systemy, które umożliwiają wyposażenie drzwi w system samodomykający oraz zamek sygnalizujący. Dzięki temu osoba przebywająca w kabinie może się czuć bezpiecznie, a osoby mijające kabiny łatwo odczytają czy kabina jest wolna, czy zajęta.

Co więcej, kabiny sanitarne prysznicowe muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów, jak laminat wysokociśnieniowy HPL lub aluminium anodowane (FAGUS i ALMUS). Kabiny sanitarne prysznicowe dostępne w naszej ofercie łatwo można dopasować do miejsca i przestrzeni, w której będą wykorzystane. Przykładowo, kabiny sanitarne prysznicowe z wahadłowymi drzwiami polecamy do pomieszczeń o niestandardowych rozmiarach (kolekcja ALMUS). Bardzo wymagający klienci obiektów z pewnością  będą usatysfakcjonowani kabinami z eleganckimi drzwiami, wykonanymi z hartowanego, mlecznego szkła (kabiny GLASS).

Kabiny sanitarne WC

Kabiny do toalet to szczególne systemy, które posiadają specjalną specyfikę. Muszą wyróżniać się wytrzymałością, funkcjonalnością oraz spełniać wymogi prawne. Kabiny sanitarne WC to miejsca, w których często dochodzi do aktów wandalizmu. Aby zachować estetykę obiektu oraz nie narażać się na koszty związane z remontem, warto wybierać kabiny WC odporne np. na tusz z markerów (kolekcja PINUS).

Ponadto kabiny toaletowe powinny zapewniać komfort podczas wykonywania czynności fizjologicznych (kolekcja SORBUS). Wykorzystanie kabin w miejscach publicznych jest konieczne, ale wiąże się także z przymusem dbania o standardy czystości. Z tego względu kabiny sanitarne muszą być wykonane z materiałów, które łatwo nie ulegną zniszczeniu w kontakcie z silnymi środkami do dezynfekcji.

Gdzie występują kabiny sanitarne?

Nowoczesne i trwałe kabiny sanitarne wykorzystuje się w wielu miejscach, gdzie konieczne jest zachowanie nie tylko wysokich standardów higieny, ale ważny jest także nowoczesny i funkcjonalny design pomieszczeń. Kabiny sanitarne można spotkać przede wszystkim w obiektach sportowych, takich jak ogólnodostępne baseny, pływalnie szkolne, parki rozrywki czy siłownie. Eleganckie kabiny sanitarne to także częsty wybór podczas projektowania spa i stref wellness.

Kabiny systemowe WC można też spotkać w galeriach handlowych, ośrodkach edukacyjnych i kulturalnych. To także doskonały wybór do restauracji i hoteli, w których występują ogólnodostępne łazienki. Kabiny sanitarne WC to także popularne rozwiązanie na stacjach benzynowych, gdzie często w jednym czasie z toalety chce skorzystać wiele osób jednocześnie.

Zastosowanie kabin sanitarnych sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zaprojektowanie pojedynczej toalety byłoby niefunkcjonalne ze względu na dużą liczbę odwiedzających dane miejsce oraz miejsc usługowych, obsługujących jednocześnie wiele osób.