Ścianki giszetowe najczęściej stosuje się w toaletach znajdujących się w miejscach użyteczności publicznej. Zapewniają one prywatność, a także wysoki poziom higieny. Są funkcjonalne oraz bezproblemowe w utrzymaniu czystości. Dowiedz się nieco więcej na temat ścianek giszetowych i przekonaj się, dlaczego są one dobrym rozwiązaniem w wielu miejscach.

Co to są ścianki giszetowe HPL?

Ścianki giszetowe wykonuje się z laminatów HPL. Dzięki temu świetnie nadają się do stosowania w miejscach, w których występuje wysoka wilgotność. Są więc świetnym rozwiązaniem do łazienek czy szatni basenowych. Tworzywa te są wytrzymałe oraz odporne nie tylko na niekorzystne działanie wody, ale także na uszkodzenia mechaniczne. Niekiedy ścianki giszetowe robi się również z laminowanych płyt wiórowych, jednak ich właściwości są nieco gorsze.

Gdzie stosuje się ścianki giszetowe?

Ścianki giszetowe świetnie sprawdzają się przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej. Można je z powodzeniem zamontować w toaletach np. w galeriach handlowych. Ze względu na to, że pozwalają utrzymać wysoki poziom higieny, można je zamontować w szpitalach, klinikach czy gabinetach lekarskich. Ścianki giszetowe stosuje się także w przemyśle, na halach oraz w magazynach.  Dobrze sprawdzają się również w placówkach edukacyjnych. Ścianki giszetowe można także wykorzystać podczas remontów oraz prac adaptacyjnych. Są łatwe w montażu i umożliwiają ukrycie instalacji elektrycznych czy wentylacyjnych.

Ścianki giszetowe sprawdzają się głównie do wydzielania kabin WC oraz pryszniców. Mogą również być parawanami do pisuarów. Stosuje się je także jako ściany działowe do przebieralni oraz wydzielania pomieszczeń rehabilitacyjnych. Zapewniają optymalny poziom prywatności.

Jak konserwować i pielęgnować ściany giszetowe?

Mimo że ściany giszetowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, wymagają one odpowiedniej konserwacji oraz pielęgnacji. Należy je systematycznie odkurzać, co pozwoli pozbyć się kurzu oraz brudu. Warto wykorzystać do tego delikatną końcówkę odkurzacza, co zapobiegnie rysowaniu powierzchni. Wszelki plamy i mocniejsze zabrudzenia należy usuwać tak szybko, jak to możliwe. Do czyszczenia ścianek giszetowych z HPL wystarczy miękka ściereczka lub ręcznik papierowy. Dobrze sprawdzają się również delikatne gabki. Czyszczenie takiej kabiny można wykonywać zarówno na mokro, jak i na sucho. W pierwszym przypadku należy wytrzeć dokładnie całą powierzchnię, pozostawiając ją suchą.

Jeśli zabrudzenia są większe, to warto zmoczyć ścierkę w ciepłej wodzie. Dobrze sprawdzą się także delikatne detergenty, specjalny proszek do czyszczenia lub zwykłe mydło. Po rozpuszczeniu zabrudzeń niezbędne jest dokładne wytarcie kabiny tworzywem pochłaniającym wodę. Pozwoli to uniknąć nieestetycznych smug. Jeśli na powierzchni zgromadziły się plamy z tłuszczu lub oleju, to do ich usunięcia świetnie sprawdzi się rozpuszczalnik organiczny. Ściany giszetowe powinny być także regularnie dezynfekowane, co pozwoli usunąć z nich wszelki zabrudzenia pochodzenia organicznego.

W skrajnych przypadkach, gdy zabrudzenia są niezwykle trudne do usunięcia, to można pozostawić naniesione detergenty nawet na całą noc. Powinno to pomóc w łatwiejszym usunięciu plam. Do przygotowanego roztworu czyszczącego można także dodać nieco kredy polerującej. Nie zaleca się jednak stosowanie wybielaczy, gdyż mogą one spowodować powstanie plam na powierzchni ścianek.

Trwałe i niezawodne ścianki giszetowe o uniwersalnym zastosowaniu

Dużą zaletą ścianek giszetowych jest nie tylko ich uniwersalne zastosowanie i trwałość, ale także przystępna cena. Są one zdecydowanie tańszą alternatywą dla tradycyjnych murowanych ścian. Stawia się je szybko i bezproblemowo. Mogą być wykonane w różnych rozmiarach, dzięki czemu spełniają wszelkie oczekiwania. Ścianki są także dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, co pozwala je dopasować do konkretnych potrzeb. Ich montaż to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zastosowanie trwałych, ale jednocześnie budżetowych rozwiązań.

Wejścia do kabin wykonanych ze ścian giszetowych mogą być wyposażone w tradycyjne drzwi lub specjalne kotary. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu mają być zastosowane. Zapewniają one prywatność. Ściany te są trwałe, a także świetnie prezentuję się wszędzie tam, gdzie zostaną zamontowane. To doskonałe rozwiązanie dla wielu branż.