Utrzymanie dobrego pracownika to nie lada wyzwanie dla przedsiębiorców. W czasach, kiedy znalezienie nowej i dobrze płatnej pracy jest bardzo proste, właściciele firm muszą podejmować nowe kroki w celu zatrzymania zatrudnionych osób, a także zmotywowania ich pracy. W praktyce okazuje się, że nie tylko wysokie wynagrodzenie, premie uznaniowe oraz dłuższe przerwy sprawiają, że ludzie chętniej podejmują się swoich obowiązków zawodowych. Motywujące są również zupełnie inne kwestie pracy, w której spędzają niemal cały swój dzień.

Zmotywowanie pracownika do tego, aby wykonywał swoje obowiązki nie tylko z konieczności, jest bardzo istotnym aspektem. Dzięki dobrze zorganizowanemu miejscu pracy i zapewnieniu pracownikom dodatkowych wygód możliwe jest zmotywowanie go do bardziej efektywnych działań oraz sprawienie, że chętniej będzie przychodził do miejsca zatrudnienia. Jednym z coraz popularniejszych sposobów na zmotywowanie pracowników jest zainstalowanie w biurach i zakładach produkcyjnych kabin prysznicowych. Dlaczego instalacja prysznicowa może przyczynić się do większej motywacji pracowników?

Zakłady pracy a instalowanie pryszniców dla pracowników

W wielu zakładach pracy, specjalizujących się w stosowaniu w produkcji niebezpiecznych substancji, można spotkać specjalne pomieszczenia z zainstalowanymi wodotryskami. Nie ma w tym nic zaskakującego, gdyż w tym przypadku zapewnienie pracownikom pomieszczeń higienicznosanitarnych jest ich obowiązkiem. Jednak pracodawcy powinni rozważyć zainstalowanie kabin prysznicowych również w zakładach pracy, gdzie przepisy BHP ich do tego nie zobowiązują.

Instalacja prysznicowa dla pracowników zatrudnionych w zakładach pracy to zwiększenie komfortu ich pracy. Ma to swoje zastosowanie zwłaszcza w gorących miesiącach, gdzie niekiedy temperatura na halach produkcyjnych przekracza 25 stopni Celsjusza. To właśnie wtedy najczęściej mogliby skorzystać z dostępnych kabin prysznicowych, aby odświeżyć się po całym dniu pracy i przed rozpoczęciem kolejnych obowiązków – w tym przypadku w życiu prywatnym. Taka możliwość jest niezwykle motywująca dla pracowników, którzy do tej pory zmuszeni byli do poświęcenia dodatkowego czasu na podróż do domu.

Trend montowania pryszniców dla pracowników biurowych

Wbrew pozorom montowanie kabin prysznicowych w miejscu pracy nie jest skierowane jedynie do pracowników zatrudnionych w zakładach pracy. Coraz popularniejsze jest zapewnienie pracownik biurowym dostępu do pomieszczeń sanitarnych wyposażonych w prysznic. Takie rozwiązanie jest doceniane przez pracowników biurowych zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach.

Kabiny prysznicowe w budynkach korporacyjnych oraz mniejszych biurowcach to z pewnością będą służyć pracownikom, którzy przed rozpoczęciem pracy uczęszczają na siłownie bądź uprawiają jogging. Prysznic niezbędny do odświeżenia na pewno doceniają również pracownicy, którzy do pracy przyjeżdżają rowerem – zwłaszcza w upalne dni.

Prysznic z pewnością docenią pracownicy, którzy do pracy przyjeżdżają rowerem

Dlaczego warto zamontować prysznic w miejscu pracy?

Nie każdy pracodawca jest prawnie zobowiązany do tego, aby zapewnić kabiny prysznicowe dla swoich pracowników. Jednak warto rozważyć tę opcję jako dodatkowy sposób na motywację pracowników. Zapewnienie im jeszcze większego komfortu pracy i małych udogodnień, z pewnością wpłynie na ich większe zaangażowanie oraz efektywność.

Montaż kabin prysznicowych w przygotowanym do tego pomieszczeniu powinni przede wszystkim rozważyć przedsiębiorcy zatrudniający pracowników do pracy fizycznej. Zyskują oni miejsce, w którym mogą odświeżyć się po ciężkiej pracy i zmyć z siebie zanieczyszczenia przed przebraniem się w swoje codzienne, czyste ubrania.

Z racji tego, że sporo osób zatrudnionych w korporacjach i biurowcach rezygnuje z podróży do pracy samochodem na rzecz roweru lub spaceru, zapewnienie im prysznica do odświeżenia się przed rozpoczęciem zmiany z pewnością wpłynie na ich zadowolenie z zatrudnienia.

Wysokiej jakości kabiny prysznicowe

Decydując się na zainstalowanie w przedsiębiorstwie kabin prysznicowych w łazienkach, warto postawić na wysokiej jakości rozwiązania, które sprawdzą się w przypadku użytku masowego.

Producent GreenPanel zapewnia trwałe, a także stabilne kabiny prysznicowe, które doskonale sprawdzą się w zakładach pracy. Bogaty wybór kabin prysznicowych pozwoli na znalezienie idealnego rozwiązania do łazienek pracowniczych, zapewniając tym samym maksymalny komfort i poczucie intymności korzystających z nich osób.

Wysokiej jakości kabiny prysznicowe wykonane są z mocnego i wytrzymałego laminatu wysokociśnieniowego HPL. Zaletą laminatu jest jego odporność na korozje i wilgoć pomieszczeń łazienkowych. Laminat HPL w kabinach prysznicowych jest także łatwy w dezynfekcji oraz utrzymaniu czystości.