Kabiny prysznicowe sanitarne mają zastosowanie głównie w zakładach przemysłowych oraz toaletach publicznych. Ważnym aspektem jest wybór odpowiedniej konstrukcji w oparciu
o miejsce wykorzystania sanitariatów.

Miejscami gdzie głównie mogą pojawiać się sanitarne kabiny prysznicowe są: hotele, resorty, schroniska, miejsca pracy, ośrodki wypoczynkowe bądź rekreacyjne. Ważne jest aby wybrać kabinę, która spełni oczekiwania potencjalnych osób, które będą używać takowych kabin prysznicowych. W zależności od miejsca wykorzystania należy dobrać odpowiedni rodzaj sanitariatu.

W przypadku wykorzystania kabin sanitarnych prysznicowych w miejscach takich jak hotele i ośrodki wypoczynkowe nacisk powinno stawiać się przede wszystkim na wyższą jakość oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu i dyskrecji. Dla miejsc gdzie kabiny prysznicowe narażone są na cięższe warunki np. w dużych zakładach pracy – nacisk powinno stawiać się na kabiny, które wytworzone zostały z mocnych materiałów odpornych na zniszczenie.

Ze względu na systemy, które są wykorzystywane przy produkcji sanitarnych kabin prysznicowych wyróżniamy:

 

Pierwszy system wyróżnia się przede wszystkim budową, która spersonalizowana jest pod względem istniejących już elementów łazienek. Kabiny w tym systemie wykonane są z laminatu wysokociśnieniowego HPL, który jest odporny na wilgoć oraz cechuje się wysoką wytrzymałością. System ten nadaje się do wprowadzenia brodzików w pomieszczeniach roboczych – jednak mimo to cechuje się też wysoką estetyką wykonania.

System „Fagus” oferuje wykonanie z podobnych materiałów jak poprzednik jednak cechuje się znacznie wyższą wytrzymałością kabiny sanitarnej. Dodatkowo do elementów budowy ze stali nierdzewnej stosuje się części z aluminium anodowanego. W zależności od wyboru można wybrać wersję z drzwiami bądź kotarką, która umożliwia nieco intymności podczas korzystania.

Trzeci system o nazwie „Almus” wyróżnia się przede wszystkim zastosowaniem drzwi wahadłowych, które są wykorzystywane w zaawansowanych konstrukcjach łazienek przemysłowych. System ten znajduje często zastosowanie w miejscach z mocno ograniczoną przestrzenią.

Ostatnim systemem są kabiny prysznicowe o nazwie „Glass” cechujące się wykonaniem głównie ze szkła hartowanego. Nadając pomieszczeniom luksusowy charakter znajdzie zastosowanie w miejscach publicznych gdzie liczy się wygląd i komfort użytkowania. Odnośnie wszystkich systemów należy wspomnieć, że cechują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na wilgotne warunki panujące wewnątrz kabiny jak i zewnątrz niej.

Jak widać kabiny prysznicowe sanitarne znajdują zastosowanie w większości miejsc użytku ogólnego na co dzień, ale też w luksusowych hotelach czy ośrodkach rekreacyjnych. W zależności od miejsc stosuje się odpowiednie systemy, które mocniej stawiają na wytrzymałość lub odwrotnie – na pierwszym miejscu będzie luksus i wygląd zewnętrzny.

Podczas wyboru systemu należy w pierwszej kolejności rozeznać się w jakim miejscu będzie stosowana kabina oraz jakie materiały powinny zostać wykorzystane tak aby zminimalizować ryzyko szybkiego zużycia czy zniszczenia kabiny sanitarnej.

Decydując się na montaż określonego systemu warto korzystać  z usług profesjonalistów, którzy doradzą oraz zrealizują montaż sanitarnej kabiny prysznicowej zgodnie z normami BHP.