Wyposażenie wnętrz w modne, estetycznie wykonane i funkcjonalne systemowe kabiny sanitarne to trend, który od kilku lat utrzymuje się w projektowaniu miejsc użyteczności publicznej. Rozwiązania systemowe pozwalają na idealne dopasowanie łazienki do potrzeb, a wykonanie z wysokiej jakości materiałów zapewnia trwałość i bezpieczeństwo na długie lata.

Kabiny systemowe – charakterystyka

Sanitarne kabiny systemowe to sposób na stworzenie funkcjonalnej, ale eleganckiej aranżacji w łazience publicznej. Pomieszczenia sanitarne, w których jest wilgotno muszą wyróżniać się użyciem odpornych materiałów, które wyróżniają się wysoką odpornością.

Zastosowanie rozwiązań systemowych zapewnia stworzenie nowoczesnych konstrukcji, które są w całości wykonane z najwyższej jakości okuć zapewniających niezawodność i długą żywotność.

Sanitarne kabiny systemowe zaspokajają potrzeby nawet najbardziej wymagających inwestorów, którym zależy na tym, aby kabiny były odporne na uszkodzenia, ale jednocześnie pasujące do wystroju łazienki. Do tego celu najlepiej sprawdzają się kabiny sanitarne wykonane z HPL.

Zalety kabin systemowych

Wytrzymałe i eleganckie kabiny sanitarne podnoszą prestiż miejsca oraz wpływają na samopoczucie użytkowników, dlatego powinny być standardem w różnych miejscach przestrzeni publicznej. Rozwiązania systemowe to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wiele osób korzysta jednocześnie z łazienki czy toalety.

W uwagi na to, kabiny systemowe powinny się znaleźć między innymi na basenach, w galeriach handlowych, w szkołach, zakładach pracy czy na stacjach benzynowych. Ścianki systemowe do WC z HPL posiadają szereg zalet, wśród których warto wymienić:

 • funkcjonalność – możliwość dopasowania rozmiaru systemów do wielkości danego pomieszczenia to jedna z głównych zalet. Możliwość stosowania różnych rozwiązań konstrukcyjnych pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni, co przekłada się na praktyczność stosowania rozwiązań systemowych w łazienkach miejsc użyteczności publicznej.
 • dostosowanie do potrzeb – rozwiązania systemowe są uniwersalnym sposobem na dopasowanie aranżacji łazienki do potrzeb danej grupy docelowej. Każde pomieszczenie jest inne, a rozwiązania systemowe umożliwiają dopasowanie ich kształtem, kolorem czy rozmieszczeniem do panujących warunków.
 • elegancki element wystroju – w zależności od wyboru koloru i specyfiki danego rozwiązania systemowego możliwe jest stworzenie wyjątkowej przestrzeni, która pozytywnie wpłynie na doznania estetyczne użytkowników. Estetyczna i czysta łazienka jest wizytówką wielu miejsc użyteczności publicznej, dlatego wybór kabin sanitarnych powinien być dobrze przemyślany. Coraz częściej zwraca się bowiem uwagę na wygląd pomieszczeń, a kabiny systemowe to główny element wystroju toalety.
 • komfort – dzięki zastosowaniu kabin systemowych zapewnimy osobom odwiedzjącym prywatność, intymność oraz wygodę. Aranżacja łazienki publicznej powinna uwzględniać potrzebę zachowania dyskrecji przez osoby korzystające z toalety. Kabiny systemowe WC powinny się znaleźć wszędzie tam, gdzie oprócz praktyczności i nowoczesnego wyglądu dla inwestora ważne jest także poczucie komfortu użytkowników toalety.

Zastosowanie kabin systemowych w miejscach publicznych

Trwałe, eleganckie i nowoczesne kabiny systemowe to rozwiązanie, które stosuje się w wielu miejscach, w których zachowanie wysokich standardów higieny jest priorytetem. Stosowanie rozwiązań systemowych sprawdzi się także w miejscach, w których ważny jest design, wysokiej jakości materiały, ale też bezpieczeństwo. Rozwiązania systemowe zapewniają funkcjonalną aranżację łazienki publicznej, w takich miejscach jak:

 • szkoły, uczelnie,
 • stacje benzynowe,
 • kina,
 • hotele,
 • restauracje,
 • pływalnie,
 • siłownie,
 • salony spa i wellness,
 • galerie handlowe,
 • urzędy.

Rozwiązania systemowe to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zaprojektowanie pojedynczej toalety jest niefunkcjonalne. W naszej ofercie posiadamy wiele kabin sanitarnych, zaprojektowanych przez naszych specjalistów, które idealnie sprawdzą się do stworzenia wyjątkowej aranżacji każdej łazienki.