Współczesne toalety publiczne różnią się od tych, które jeszcze kilka lat temu można było spotkać na dworcach czy galeriach handlowych. Aktualnie ich wykonanie musi spełniać wszystkie wymogi sanitarne, a projekt zaoferować maksymalną prywatność każdemu, kto będzie musiał z nich skorzystać. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i intymności w męskiej toalecie warto zainwestować w ścianki pisuarowe.

W wielu miejscach męskie toalety wyposażone w pisuary nie oferują żadnej prywatności. Dlatego coraz więcej osób wykorzystuje przegrody pisuarowe, aby odgrodzić od siebie wszystkie stanowiska. Współczesne parawany są estetyczne, a także niezwykle odporne na uszkodzenia i wilgoć. Oprócz tego łatwo utrzymać je w czystości.

Charakterystyka ścianek pisuarowych

W męskich toaletach publicznych pisuary w większości przypadków są montowane jeden obok drugiego. Brak funkcjonalności takiego projektu to nic w porównaniu do braku prywatności i intymności dla każdego mężczyzny. W efekcie panowie wolą korzystać z kabin toaletowych, które zapewniają im większy komfort. Projektując męską toaletę w przestrzeni publicznej warto rozważyć zainstalowanie ścianek pisuarowych, które odgrodzą urządzenia sanitarne od siebie.

Zapewnienie korzystającym z toalety publicznej komfortu nie polega jedynie na bieżącym uzupełnianiu podajnika z mydłem lub ręcznikami papierowymi. Oznacza to również zamontowanie przegród pisuarowych, które będą miały wystarczającą wysokość i szerokość, aby każdy mężczyzna mógł w prywatności skorzystać z toalety. Warto również wziąć pod uwagę swobodę ruchu i bezpieczeństwo pomiędzy poszczególnymi ściankami pisuarowymi. W dobrym tonie jest również zamontowanie jednej ścianki pisuarowej i pisuaru niżej niż pozostałe, co umożliwi skorzystanie z toalety małym chłopcom.

Z czego wykonywane są ścianki pisuarowe?

Przegrody pisuarowe są produkowane z wysokiej jakości laminatu HPL. Z tego tworzywa wytwarzane są również kabiny toaletowe. Ścianki pisuarowe stanowią najczęściej uzupełnienie oferty kabin toaletowych, kolorystycznie dopasowując się do siebie. Profesjonaliści dobiorą kolor laminatu HPL tak, aby kolorystyka pozostała jednolita, co znacznie wpłynie na estetykę oraz czystość w pomieszczeniu.

Płyta laminowana HPL jest produkowana poprzez termiczne sprasowanie żywicą fenolową kilku warstw papieru impregnowanego. Produkcja odbywa się pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu poszczególne elementy ściśle do siebie przylegają, tworząc spójną całość.

Powstała płyta laminowana HPL jest niezwykle twarda i odporna zarówno na uszkodzenia mechaniczne, brud, a także wodę i wilgoć. Dodatkowo jest łatwa w utrzymaniu czystości, a do jej czyszczenia można stosować preparaty odkażające.

Do płyty HPL montowane są stalowe elementy konstrukcyjne, wysoce odporne na działanie korozji. Mimo tego, że w toaletach publicznych jest zazwyczaj wilgotno i ciepło, elementy konstrukcji nie rdzewieją, zapewniając stabilizację ścianek pisuarowych.

Ścianki pisuarowe – gdzie znajdą zastosowanie?

Ścianki pisuarowe znajdą swoje zastosowanie w niemal każdej męskiej toalecie publicznej. Nie ma znaczenia czy toaleta znajduje się w centrum handlowym czy w placówce medycznej – bez problemu można instalować ścianki pisuarowe. Parawan będzie potrzebny w łazienkach, gdzie w bliskiej odległości od siebie montowane są pisuary. Tylko w taki sposób można zapewnić maksymalny komfort i intymność korzystającym z toalety mężczyznom.

Przegrody pisuarowe powinny znaleźć się również w łazienkach szkolnych, aby każdy uczeń mógł bezpiecznie skorzystać z toalety.

Parawany pisuarowe są również coraz częściej wykorzystywane w mniejszych placówkach prywatnych, a nawet budynkach mieszkalnych. Estetycznie wykonana osłona, występująca w wielu kolorach, doskonale sprawdzi się w każdej łazience.

Dlaczego warto zainwestować w ścianki pisuarowe w toalecie publicznej?

Ścianki pisuarowe, które znajdują się w łazienkach publicznych to ogromna zaleta. Dzięki nim można zapewnić pełną prywatność oraz swobodę użytkowania pisuarów. Odpowiednio dobrana wielkość pisuarów znacznie poprawi komfort podczas korzystania z toalety.

Dodatkową zaletą ścianek pisuarowych jest ich prosty, a zarazem funkcjonalny design. Ścianki są dostosowywane przez producentów do całości toalety, tworząc w ten sposób spójny wygląd poszczególnych komponentów. Jednocześnie przegrody pisuarowe są trwałe i odporne na działanie sił mechanicznych oraz środki do dezynfekcji. Wieloletnia gwarancja, bezpieczeństwo, a także łatwość w utrzymaniu czystości przemawiają za tym, aby zaopatrzyć publiczne toalety w ścianki pisuarowe.