Odpowiednio zaprojektowana oraz wyposażona szatnia na basenie to podstawa. Każdego dnia korzystają z niej goście odwiedzający to miejsce, dlatego musi ona spełniać wszelkie wymogi związane z zapewnieniem komfortu oraz bezpieczeństwa. Szatnie na basenie musi gwarantować także prywatność. Dowiedz się, jak zaprojektować oraz wyposażyć to pomieszczenie, aby spełniało ono swoją funkcję.

Jak zaprojektować funkcjonalną szatnię na basenie?

Szatnia na basenie to nieodłączny element infrastruktury tego miejsca. Jej wnętrze musi być funkcjonalne oraz komfortowe. Każdy gość w niej przebywający musi czuć się w szatni bezpiecznie oraz bez obaw pozostawić w niej swoje rzeczy. W planowaniu szatni bardzo ważne jest uwzględnienie liczby gości, którzy będą z niej korzystać. Warto pomyśleć o tym, czy będą to tylko osoby dorosłe, czy też dzieci. Dla zapewnienia najwyższego komfortu należy wybierać materiały wykonane z trwałych materiałów odpornych na niekorzystne działanie wilgoci. Muszą to być tworzywa łatwe w czyszczeniu, co pozwoli zapewnić najwyższy reżim sanitarny.

Wyposażenie szatni — co powinno się w niej znaleźć?

Głównym elementem wyposażenia basenowej szatni są przede wszystkim szafki. Zapewniają one ochronę rzeczom pozostawionym przez gości odwiedzających to miejsce. Muszą one spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa oraz być zgodne z obowiązującymi standardami. Powinny również być wyposażone w zabezpieczenia antywłamaniowe, które ochronią ich zawartość przed dostępem niepowołanych osób.

W każdej szatni muszą znaleźć się także ławki. Powinny być one rozmieszczone w taki sposób, aby każdy gość mógł z nich bez problemu skorzystać. Warto rozstawić je tuż przy szafkach. Dzięki temu osoby korzystające z nich będą mogły w komfortowych warunkach zmienić odzież oraz obuwie bez obaw o poślizgnięcie się na śliskiej podłodze.

W szatni basenowej nie może także zabraknąć pryszniców oraz różnych akcesoriów, takich jak suszarki do włosów, wieszaki czy karty informacyjne dotyczące zasad obowiązujących na basenie. Wszystkie elementy powinny były rozplanowane w taki sposób, aby dostęp do nich nie był utrudniony. Prysznice, toaletyprzebieralnie muszą zapewniać maksymalny komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Warto zastosować sprawdzone rozwiązania, które najlepiej sprawdzają się w takich miejscach.

O czym pamiętać podczas planowania szatni basenowej?

Właściwie zaplanowana oraz zorganizowana infrastruktura w basenowej szatni ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz komfortu gości. Jeśli jest ona odpowiednio przygotowana, to zachęca to do korzystania z tego miejsca. Warto zaplanować rozłożenie szafek w szatni w taki sposób, aby nie były one zbyt stłoczone, gdyż to uniemożliwi korzystanie z nich w komfortowych warunkach. Aby spełnić wszelkie oczekiwania gości, należy postawić nie na ilość, ale jakość wykonanie wybranych elementów wyposażenia. Powinny być to meble i akcesoria zrobione z trwałych oraz wytrzymałych elementów. Dzięki temu przez długi czas zachowają swój doskonały wygląd nawet podczas intensywnego użytkowania.

Na basenie należy także zadbać o komfort osób niepełnosprawnych. Szafki dla nich przeznaczone muszą znaleźć się na odpowiedniej wysokości, aby dostęp do nich był nieograniczony. Niezbędne jest także przygotowanie toalet oraz pryszniców z udogodnieniami dla takich gości. Dzięki temu dostęp do basenu dla osób niepełnosprawnych będzie nieograniczony.

Wygoda i komfort podczas korzystania z basenowej szatni

Oprócz wyboru wysokiej jakości mebli oraz innych elementów wyposażenia bardzo ważne jest także zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych. Jest to bardzo istotne pod kątem bezpieczeństwa gości odwiedzających basen. Niezbędne jest systematyczne sprzątanie powierzchni, a także ich dezynfekcja. Pozwala to pozbyć się szkodliwych bakterii oraz wirusów i innych drobnoustrojów. Wybór elementów wyposażenia wykonanych z materiałów wodoodpornych oraz łatwych w czyszczeniu zdecydowanie ułatwi to zadanie.

Właściwe zaprojektowanie oraz przygotowanie szatni na basenie wpływa na to, jak chętnie goście będą odwiedzać to miejsce. Dotyczy to zarówno basenów miejskich, jak i tych znajdujących się w hotelach czy ośrodkach SPA. Warto poświęcić czas na to, aby zaplanować wnętrze, które będzie spełniało wszystkie oczekiwania. Wybór wysokiej jakości mebli wykonanych z odpowiednich materiałów, a także elementów wyposażenia z pewnością w tym pomoże.