Kabiny sanitarne mogą być wykonane z różnych materiałów. Niewątpliwie najbardziej popularnym i pożądanym tworzywem jest szkło. Jego właściwości, prostota i elegancja sprawiają, że od lat materiał ten, wiedzie prym w aranżacji łazienek, zwłaszcza w przestrzeni publicznej. Łączy w sobie niepowtarzalny design z funkcjonalnością i praktycznością. Warto zatem bliżej poznać zarówno cechy, jak i zalety szklanych kabin sanitarnych.

Czym jest system GLASS?

Kabiny szklane są chętnie wykorzystywane w aranżacji nowoczesnych przestrzeni. Służą głównie jako wystrój toalet lub przebieralni. Szkło nie absorbuje zabrudzeń, dzięki czemu jest łatwe w czyszczeniu. Kabiny szklane doskonale podkreślają prestiż danej przestrzeni. To nowoczesny produkt, który nadaje luksusowego charakteru. Z kolei zastosowanie minimalistycznych okuć oraz wykorzystanie systemu relingowego sprawia, że kabiny nabierają modernistycznego charakteru.

Szklane kabiny w systemie GLASS wykonane są z hartowanego szkła, które cechuje się wytrzymałością, trwałością oraz elegancją. Takie zastosowanie sprawia, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo zamontowanie okuć ze stali nierdzewnej będzie gwarancją wysokiej jakości oraz długiej żywotności. Kabiny szklane w dyskretny sposób podkreślają piękno i luksus wnętrza, stąd też najczęściej montowane są w:

  • hotelach,
  • centrach biznesowych,
  • obiektach oświatowych,
  • prestiżowych restauracjach oraz firmach,
  • elitarnych klubach,
  • prywatnych klinikach ,
  • jednostkach wojskowych.

Kabiny szklane zazwyczaj montowane są do podłogi oraz ścian bocznych na przygotowane powierzchnie. Technika montażu jest w pełni bezpieczna dla gresów, terakoty oraz glazury. Co ważne umieszczenie kabiny szklanej nie wpływa negatywnie na instalacje czy ogrzewanie podłogowe. 

Szklane kabiny sanitarne w systemie GLASS

Jakie są zalety szklanych kabin w systemie GLASS?

Niewątpliwie największą zaletą jest solidna konstrukcja, która zapewnia niezwykłą wytrzymałość. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości użytego materiału. System GLASS to idealne połączenie trwałości, estetyki i funkcjonalności. Niewątpliwie dużą zaletą jest również bezpieczeństwo użytkowania, które zapewnia odpowiednia konstrukcja. Dodatkowo materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, środki czyszczące, dezynfekujące oraz chemiczne. Cechuje się również wodoodpornością i bezpieczeństwem. W przypadku stłuczenia eliminuje ryzyko poważnych obrażeń. Kolejną zaletą jest wygoda w użytkowaniu oraz łatwość czyszczenia i utrzymania czystości. Warto wspomnieć, że dzięki prostocie i precyzyjnemu wykonaniu konstrukcji, konserwacja kabiny jest niezwykle prosta i wygodna. Dużą zaletą jest również łatwość montażu

Czy szklane kabiny w systemie GLASS to dobry wybór do nowoczesnych przestrzeni? 

Szkło jest materiałem, który służy do wykonywania elementów konstrukcyjnych lub dekoracyjnych. Obecnie cieszy się ono dużą popularnością, głównie ze względu na walory estetyczne. Chętnie jest stosowane zarówno w gospodarstwach domowych, jak i przestrzeni publicznej.

Szklane kabiny to niewątpliwie połączenie estetyki i funkcjonalności. Wizualna lekkość szkła, a także jego chłodna elegancja nadają prestiżowego wyglądu. Nowoczesna technologia umożliwia zaprojektowanie i wykonanie kabin, które prezentują się niezwykle luksusowo i nowocześnie. System GLASS to ukazanie estetyki samego szkła, które stanowi piękno samo w sobie.

Szkło idealnie sprawdza się jako integralny element szklanych kabin sanitarnych wykorzystywanych w nowoczesnych wnętrzach. Takie zastosowanie nie ogranicza wizualnie przestrzeni w łazienkach. Z kolei możliwość zamówienia szklanych kabin na indywidualny wymiar pozwala na dowolną aranżację pomieszczenia. Dużą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości, co jest niezwykle ważne w przestrzeni publicznej, gdzie występuje duża rotacja ludzi. Właściwości szkła oraz mała ilość zakamarków sprawiają, że tego typu powierzchnia jest prosta i szybka w czyszczeniu, ponadto uniemożliwia rozwój wszelkich bakterii, wirusów, grzybów czy pleśni. Pozwala to na utrzymanie perfekcyjnej czystości oraz higienicznych warunków. Co ważne, prosta forma szkła zawsze prezentuje się doskonale i stale zachwyca mimo zmieniających się trendów. Zakup klasycznych szklanych kabin jest inwestycją na lata, co jest istotne w przestrzeniach publicznych. 

Nowoczesne wnętrza cechują się prostotą, estetyką oraz funkcjonalnością. Właśnie dlatego szklane kabiny sanitarne w systemie GLASS doskonale pasują do tego rodzaju aranżacji. Od lat szkło z powodzeniem stosowane jest w wykończeniu różnych projektów. Jest ponadczasowe i zawsze świetnie się prezentuje. To również zakup na długie lata. Warto zatem zdecydować się na szklane kabiny sanitarne w systemie GLASS.