Kabiny przedszkolne z HPL to wysokiej jakości systemy, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Ich konstrukcja doskonale odpowiada na potrzeby najmłodszych, a właściwości sprawiają, że nauczyciele mogą wspomagać rozwój swoich wychowanków w najlepszy możliwy sposób. Dlaczego warto wybrać kabiny przedszkolne wykonane z HPL?

HPL – właściwości materiału

Warto zacząć od tego, że HPL to skrót od high pressure laminate, co oznacza laminat otrzymywany pod wysokim ciśnieniem. Laminat HPL jest materiałem, który dzięki swoim właściwościom jest uważany za jedno z najtrwalszych i odpornych tworzyw do produkcji różnego rodzaju konstrukcji do wnętrz.

HPL jest termoutwardzalnym, warstwowym materiałem, który powstaje metodą prasowania w warunkach wysokiego ciśnienia (sięgającego nawet 9 MPa) i temperatury (150 stopni Celsjusza). Termoutwardzalność płyty HPL oznacza, że materiał osiąga swoje wyjątkowe właściwości i parametry mechanicznie pod wpływem działania wysokiej temperatury.

Płyty HPL są zbudowane z kilku warstw papieru impregnowanego żywicą. W środku są to arkusze nasączone żywicą fenolową. Na zewnątrz żywicą melaminową. Laminaty HPL wyglądają bardzo dekoracyjne, co sprawia, że stworzone z nich produkty wyglądają bardzo elegancko i estetycznie. Co więcej, laminaty HPL mogą występować w wielu kolorach oraz umożliwiają wybór spośród wielu struktur i wymiarów powierzchni.

Zalety zastosowania kabin z HPL w przedszkolu

Przedszkola są miejscem, w którym dzieci powinny się czuć bezpieczne. Aby to było możliwe wyposażenie przedszkola, w tym pomieszczeń sanitarnych, powinno być dopasowane do potrzeb i możliwości przedszkolaków.

Kabiny powinny umożliwiać komfortowe korzystanie z sanitariatów, dlatego często projektuje się kabiny w przedszkolu z płyty HPL o niestandardowych wymiarach, które umożliwiają wygodne korzystanie z sanitariatów nawet przez najmłodszych.

Odporne na uszkodzenia kabiny HPL zapewniają jednak nie tylko łatwe użytkowanie, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Wysoka jakość wykonania kabin WC do przedszkoli to podstawa.

Dlaczego warto wybrać sanitarne kabiny przedszkolne z HPL?

Aby zapewnić komfort i bezpieczne warunki korzystania z kabin sanitarnych w przedszkolach oferujemy kabiny sanitarne HPL, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Nasze kabiny HPL posiadają szereg udogodnień. Systemy Betula i Malus to idealne rozwiązanie do przedszkoli, ponieważ:

 • konstrukcja naszych systemów jest niezwykle wytrzymała na uderzenia, zginanie czy uszkodzenia mechaniczne,
 • płyta HPL jest wysoce odporna na środki czystości,
 • materiał nie wchłania wilgoci,
 • kabiny z HPL są ognioodporne,
 • zapewniają długi czas użytkowania,
 • są praktyczne w użyciu,
 • mają niepowtarzalny design i przemyślaną konstrukcję.

Jakie powinny być kabiny przedszkolne?

Kabiny sanitarne w przedszkolu pełnią wiele ważnych funkcji. Nie tylko umożliwiają zaspokojenie potrzeb fizjologicznych, ale także kształtują codziennie nawyki dzieci. Z uwagi na to kabiny WC do przedszkoli przede wszystkim powinny być:

 • funkcjonalne – dobre zaprojektowanie przestrzeni jest kluczowe do tego, aby pomieszczenia sanitarne były wygodne i komfortowe w codziennym użyciu. Funkcjonalność jest niezwykle ważna aby codzienne używanie toalety przez dzieci nie sprawiało im kłopotu, ale także ułatwiało pracę nauczycielom,
 • solidnie wykonane – wysokiej jakości kabiny HPL zapewniają, że kabiny są trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.
 • zapewniające bezpieczeństwo – konstrukcja kabin WC w przedszkolu musi uwzględniać bezpieczeństwo małych użytkowników. Aby to było możliwe, stosuje się różne rozwiązania wpływające na poprawę bezpieczeństwa, w tym kabiny wykonane z HPL,
 • designerskie – nowoczesne, estetycznie wykonanie i kolorowe kabiny przedszkolne wpływają na samopoczucie i poczucie estetyki u przedszkolaków. Eleganckie i designerskie toalety zachęcają do używania i kształtują dobre postawy u przedszkolaków.
 • łatwe w utrzymaniu czystości – toalety są pomieszczeniem, które powinno być zawsze czyste i sterylne. Częste używanie silnych detergentów nie powinno wpłynąć na ich wygląd i właściwości.