Wygląd szatni na basenach często ma ogromny wpływ na ocenę miejsca przez odwiedzających. Szatnie na basenie mogą być damskie, męskie i koedukacyjne. Jak prawidłowo zaprojektować szatnie na basenie, ale spełniały wymagania sanitarne i oczekiwania klientów?

Jakie są rodzaje szafek basenowych?

Projekty szatni na basenie, w tym toalet, szafek oraz kabin prysznicowych różnią się w zależności od miejsca, wyobraźni architektów oraz możliwości finansowych. Wybór szafek basenowych jest więc uzależniony głównie od rodzaju szatni, ponieważ wymagania sanitarne nie precyzują ich organizacji. Ważne jednak, aby rodzaje szafek basenowych uwzględniały wymagania higieniczne stawiane branży wellness, spa, basenów itp.

Szatnia basenowa to miejsce, w którym osoby odwiedzające obiekt przebierają się, przygotowują do wejścia na główną płytę, ale też wyjścia z obiektu. Często jednocześnie przebywa w nich wiele osób jednocześnie. Najczęstszy podział na szatnie to szatnia damska i męska, ale coraz częściej projektuje się także szatnie koedukacyjne. W szatniach przebywają także dzieci, dlatego z uwagi na różne potrzeby, uwzględnia się:

  • szafki basenowe compact
  • szafki w kształcie litery L

Oba systemy są dostępne w wielu wariantach i konfiguracjach. Umożliwiają ustawienie szafek w jednej kolumnie lub ułożenie kilku szafek w jednym module. Co więcej, dostępne u nas szafki są dostępne także w opcji z ławką, co zapewnia wygodę oraz oszczędność miejsca.

Co jest ważne przy wyborze?

Toalety i przebieralnie basenowe stanowią miejsca szczególne, w których liczy się odpowiedni dobór materiałów. Projekty basenów muszą uwzględniać potrzeby osób odwiedzających, jakimi niewątpliwie są oczekiwania odwiedzania miejsc czystych i zadbanych. Przy wyborze produktów do szatni należy wybierać produkty, które ułatwią zachowanie nie tylko eleganckiego wyglądu, ale także najwyższych standardów higieny.

Ponadto szafki muszą zapewniać bezpieczeństwo, dlatego najlepiej, aby były to szafki basenowe HPL. Tworzywo, z którego wykonane są takie szafki, są wytrzymałe i doskonale chronią przed kradzieżą. Wytrzymałe i solidnie wykonane szafki to podstawa przy projektowaniu szatni na basenie. Dzięki wysokiej jakości produktom czas eksploatacji szafek HPL jest znacznie dłuższy.

Szafki na basen mogą być różnej wielkości. Zawsze należy je dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ponadto rodzaje szafek basenowych można wybrać w wielu kolorach, co umożliwia ich kolorystyczne dopasowanie do przestrzeni, którą chcemy stworzyć, a nawet jej optyczny podział za pomocą kolorów.

Co powinno znaleźć się w szatni?

Na basenie, w parkach rozrywki, strefach wellness i spa często w szatni znajdują się także kabiny prysznicowe, toaletowe oraz blaty umywalkowe. Kabiny prysznicowe powinny zapewniać intymność i być wykonane z materiałów, które łatwo nie ulegają korozji oraz są łatwe w utrzymaniu czystości. Częsta dezynfekcja kabin może bowiem negatywnie wpłynąć na ich wygląd. Kabiny sanitarne także muszą wyróżniać się niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na wilgoć. W kabinie nigdy nie powinno zabraknąć środków czystości oraz należy pamiętać o potrzebach osób niepełnosprawnych.

Co więcej, projektując kabiny WC, nie wolno zapomnieć o zaleceniach dotyczących projektowania toalet publicznych. Doskonałym uzupełnieniem szatni na basenie są także blaty wykonane z laminatu wysokociśnieniowego HPL. Nad blatami można powiesić lustra, co sprawi, że produkty doskonale uzupełnią wystrój całej szatni, a jednocześnie będą spełniać swoje funkcjonalne zadanie.

W trosce o najwyższy komfort odwiedzających warto w szatni umieścić także suszarki do włosów.