Dla zawodników szatnia piłkarska jest miejscem, które z pewnością musi być bardzo funkcjonalne. Oprócz komfortowego przygotowania, pełni również strategiczne miejsce, w którym omawiana jest cała taktyka meczu. Dodatkowo to właśnie w szatni zawodnicy odpoczywają po treningach, czy zawodach. Właśnie dlatego miejsce to musi być przemyślane i dobrze zaprojektowane.

Jak wyposażyć szatnię w klubie piłkarskim?

Szatnia piłkarska to dla zawodników istotne miejsce, w którym przygotowują się przed meczem oraz regenerują i odpoczywają po jego zakończeniu. To także obiekt, w którym muszą być zapewnione odpowiednie warunki higieniczno-sanitarne. Projektując szatnie piłkarskie, należy wziąć pod uwagę maksymalną liczbę osób, które w tym samym czasie będą z niej korzystać. Pozwoli to dokładnie zaplanować ilość niezbędnego wyposażenia oraz sanitariatów. Kluczową rolę odgrywają meble do szatni piłkarskiej. Ich ilość musi być dobrana pod kątem liczby zawodników oraz spełniać ich oczekiwania. Dodatkowo powinny być rozmieszczone tak, aby każda osoba miała swobodną przestrzeń. Dodatkowo niezbędne są ławeczki, które umożliwią swobodne przebieranie się. Najczęściej ustawiane są pośrodku pomieszczenia lub w pobliżu szafek. Istotna jest także odpowiednia ilość sanitariatów: prysznice i ubikacje znajdujących się w pobliżu szatni. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na materiały, z których zostanie wykonana podłoga. Musi być ona dostosowana do potrzeb zawodników tak, aby była antypoślizgowa i łatwa w utrzymaniu czystości.

Jakie szafki ubraniowe wybrać?

Szafki do szatni stanowią najważniejsze wyposażenie tego miejsca. To właśnie w nich zawodnicy przechowują swoje rzeczy osobiste, dlatego koniecznie muszą być odpowiednio zabezpieczone. Takie rozwiązanie zapewni poczucie bezpieczeństwa. Najczęściej stosowane jest zamknięcie elektryczne lub na kluczyk. To pierwsze rozwiązanie jest nie tylko trwalsze, ale i bardziej nowoczesne. Otwieranie i zamykanie szafki odbywa się z pomocą kluczyków zbliżeniowych. Jednak dużo częściej spotykane są szafki zamykane na zwykły kluczyk. To proste rozwiązanie nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale również w przypadku ich zgubienia. Zarządca obiegu dysponuje zapasowymi kluczami, którymi można otworzyć szafkę.

 

Materiał, z którego wykonane są szafki, musi być trwały i odporny na uszkodzenia oraz działanie środków chemicznych. Dodatkowo muszą być łatwe w utrzymaniu czystości. Ważne jest, aby nie wchłaniały wilgoci. Dużą zaletą będzie ich wewnętrzne wyposażenie np. w postaci drążka, czy haczyków, które ułatwią przechowywanie odzieży. Sam wygląd również ma znaczenie. Odpowiednia ich aranżacja nada charakteru i oryginalnego wystroju. Kluczowa jest również funkcjonalność, dlatego odpowiednio zaprojektowane szafki będą nie tylko wygodne, ale również i praktyczne w użytkowaniu. Dodatkowo muszą być wykonane z najwyższej jakości materiałów tak, aby służyły na długie lata.

Z jakich materiałów i konstrukcji korzystać?

Wybierając odpowiednie szafki do szatni piłkarskiej, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Najczęściej są to płyty HPL, które wykonywane są z włókien celulozy nasączonej żywicą. Jest to tworzywo charakteryzujące się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo jest bardzo łatwe w czyszczeniu i co ważne nie pochłania wilgoci. Idealnie nadaje się do produkcji mebli mających swoje zastosowanie w obiektach sportowych. Płyta HPL wyróżnia się trwałością koloru i możliwością umieszczenia na nich nadruku, dzięki czemu szafki nie tylko będą pięknie się prezentowały, ale również posłużą na długie lata. Niewątpliwie zaletą płyt HPL jest również łatwość w montażu. Przy wyborze odpowiedniego materiału warto również zwrócić uwagę na nóżki, na których opierają się szafki. Konieczne jest, aby były odporne na działanie wilgoci i nie ulegały korozji.  Dobrze, jeśli są pokryte warstwą ochronną, która zapobiegnie powstawaniu rdzy. Dodatkowo  powinny być na tyle wysokie, aby z łatwością można było umyć podłogę, dzięki czemu całe pomieszczenie będzie czyste i sterylne.

Szatnia piłkarska jest strategicznym miejscem dla wszystkich zawodników. Jej odpowiednie zaprojektowanie i przede wszystkim wyposażenie będzie gwarancją komfortu i bezpieczeństwa. Warto zatem przemyśleć zakup odpowiednich mebli, które dzięki swej funkcjonalności będą służyć na długie lata.