Lodowiska to miejsca, które cieszą się sporą popularnością w okresie zimowym. Niezależnie od tego, czy otwarte, czy zamknięte dostarczają wiele frajdy miłośnikom jazdy na łyżwach. Wiele osób wybiera ten rodzaj aktywności. Jednak, aby jazda była w pełni komfortowa, lodowisko powinno udostępnić szatnie dla swoich klientów, gdzie można pozostawić swoje rzeczy. Takie rozwiązanie znacząco podnosi komfort i wygodę korzystania z przejażdżki na łyżwach.

Co powinno znaleźć się w szatni podlegającej pod lodowisko?

Sezon zimowy to czas, w którym miłośnicy jazdy na łyżwach mogą się wyszaleć. Nie dziwi więc fakt, że lodowiska przeżywają prawdziwe oblężenie. Jednak wiele osób napotyka problem w postaci braku miejsca, w którym mogłyby przechować swoje rzeczy. Właśnie dlatego lodowiska powinny udostępnić swoim klientom szatnię, w której można się przebrać oraz pozostawić różne akcesoria np. elektronikę. Nie każdy ma ochotę zabierać ze sobą na tafle lodu telefon czy portfel, stąd też kluczowe jest, aby każda osoba miała możliwość przechować swoje rzeczy na czas jazdy na łyżwach. Dodatkowo wielu łyżwiarzy nie lubi jeździć w kurtkach zimowych, więc pozostawienie ich w szafkach będzie sporym atutem. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby lodowiska udostępniały swoim klientom szatnie. Takie miejsce powinno być odpowiednio przygotowane. Ważne, aby było ogrzewane i zawierało odpowiednie wyposażenie. Mowa tutaj oczywiście o szafkach systemowych, w których klienci lodowiska będą mogli pozostawić swoje rzeczy oraz ławeczkach, które umożliwią wygodne przebieranie się. Dobrze, aby w szatni był dostęp do sanitariatów. Mowa tutaj o ubikacji oraz umywalce z dostępem do ciepłej wody. W szatni można również umieścić jeden duży wieszak na kurtki.

szatnia na lodowisku

Jakie powinny być szafki na lodowisku?

Niewątpliwie najważniejszym elementem wyposażenia każdej szatni, muszą być szafki, w których można pozostawić swoje rzeczy. Co ważne, muszą one być wytrzymałe i posiadać odpowiednie zabezpieczenie, aby zawartość była w pełni bezpieczna. Szatnia to miejsce, które powinno być czyste i higieniczne, stąd też szafki muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia czy częste mycie. Tutaj doskonale sprawdzi się laminat HPL, który jest często wykorzystywany przez architektów. To rodzaj płyty dekoracyjnej wytwarzanej pod wysokim ciśnieniem. Ma wiele zalet i można ją stosować na różne sposoby, niemal w każdych warunkach. Dobrze znosi zarówno wysokie, jak i niskie temperatury, ponadto jest odporny na różne czynniki atmosferyczne. Płyty HPL słyną nie tylko ze swej wytrzymałości, ale także odporności na ścieranie. Dodatkowo ich wykorzystanie pozwala na połączenie funkcjonalności z estetyką. Laminat jest łatwy w obróbce, ponadto cechuję się estetyką, dając szerokie możliwości, dzięki czemu z łatwością można osiągnąć zakładany efekt wizualny. Dodatkowo może występować praktycznie w każdym kolorze, jednocześnie oferując różnorodne wzory oraz faktury. Właśnie dlatego płyta HPL jest często wykorzystywana w procesie produkcji szafek, kabin WC, ścian działowych czy blatów umywalkowych.

Więcej o laminacie HPL dowiesz się z tego artykułu: http://greenpanel.pl/blog/zalety-korzystania-laminatu-wysokocisnieniowego-hpl/

Jaki powinien być rodzaj zabezpieczeń szafek?

Każda szafka w przestrzeni publicznej musi być odpowiednio zabezpieczona. Najpopularniejszym rozwiązaniem, często stosowanym w szatniach, jest zamykanie na kluczyk. To banalnie prosty w obsłudze system, który nie wymaga skomplikowanych działań. Wystarczy umieścić swoje rzeczy w szafce, następnie zamknąć ją, przekręcając kluczyk, który chowamy i zabieramy ze sobą na lodowisko. Takie rozwiązanie pozwoli w pełni zabezpieczyć pozostawione akcesoria i cieszyć się spokojną jazdą na łyżwach. Innym rodzajem zabezpieczenia często stosowanym w szafkach są kłódki na szyfr. To również prosty w obsłudze system, który pozwala na bezpieczne przechowywanie rzeczy. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą szyfru, który składa się z ciągu cyfr. Kłódki są korzystną alternatywą dla zamków na kluczyk. Coraz częściej stosowany jest również zamek elektroniczny. Sukcesywnie zastępują one dotychczasowe zabezpieczenia. Obsługa również jest prosta i polega na wybraniu ciągu cyfr na panelu. Niezależnie od zastosowanego systemu, wspólna cecha jest jedna: każde zamknięcie musi gwarantować bezpieczeństwo pozostawionych rzeczy w szafce.

Jazda na łyżwach dostarcza wiele pozytywnych wrażeń. Ważne, aby była bezpieczna i komfortowa. Szatnia, która znajduje się na lodowisku, pozwala w pełni przygotować się do jazdy oraz pozostawić swoje cenne rzeczy. Kluczowe jest, aby szafki posiadały odpowiednie zabezpieczenia.